Dijital Baskı

Renklerinize göre tasarlıyoruz. #DijitalBaskı

Whatsapp mesaj ile Fiyat al

Dijital Baskı


Hızla gelişen reklam sektörünün olmazsa olmazıdır dijital baskı yöntemi. İç mekan ( indoor) , dış mekan ( outdoor ) baskı yöntemi ile yaşam alanlarınızı daha keyifli hale getirebilir, cam yüzeylere , araçlara, aklınıza gelebilecek hemen hemen her alanda yeniliğe gidebilir kendinize benzersiz reklam alanları yaratabilirsiniz.


Dijital Baskı Çeşitleri Nelerdir?

Süreli kampanyalar için vinil afişler, istenilen kalınlıkta foreks üzeri dijital folyo baskılar, fotoblok, duratrans üzeri dijital folyo baskılar kullanılabilir.

Gelişimine son hızla devam eden dijital baskı sektörü her geçen gün markaların piyasaya sunduğu dijital baskı makinalarıyla dahada renklenmektedir. Birde sektörün kendi içinde ayrıldığını düşünürsek pastanın büyüklüğü daha net görülebilir. Tüketim olarakda devamlılık sağlandığı için işin maddi boyutu sebebiyle markaların savaşı kaçınılmazdır. Açıkhava sektöründe de durum farklı değildir. Özellikle pazar payı yüksek olan bir kaç firmanın ve rekabetin had safhada olduğu dijital baskı makinalarında bir çok ebat bulunmaktadır. Aynı zamanda kullanılacak alana uygun makina ve malzeme seçimi yapılır. İç mekanlarda ( ofisler, fuarlar, fabrikalar, şirket merkezleri, restaurantlar ) tercih edilen dijital baskı makinaları adından da anlaşılabileceği gibi iç mekan baskı makinalarıdır.Bu makinalarda yüksek kaliteli baskılar alınır. Çözünürlükleri yüksek resimlerin kullanıldığı iç mekan baskı makinalarında fotograf kalitesinde çıktılar alınabilir.

Dijital Baskı Merkezi

Dış mekan baskılarda baskı malzemesi seçeneği çok daha fazladır. Makina eni olarak 180, 320, 500 cm dış mekan makinalar mevcuttur. Solvent , ekosolvent ve UV boyalar işin detayına göre kullanılır.Baskı materyallarinde folyo, vinil, mesh, canvas, owv en çok baskı yapılan ürünlerdendir.

Dijital Baskı’da Adline Reklam Tecrübesi

Sınırsız renk ve ölçüde tasarlanıp uygulanabilen dijital baskı ürünlerinde Adline reklam kalitesini tüm müşterilerine ispatlamıştır. Piyasada ki kaliteli ürünleri kullanmaktan asla vazgeçmeyen Adline reklam 20 yıla yakın bir süredir müşterilerine kaliteden ödün vermeden hizmet etmeye devam ediyor.

Dijital baskı açıkhava reklamcılığının temelini oluşturmaktadır.

Dijital Baskı: Kelime anlamı itibari ile baskının bilgisayar destekli dijital ortamlarda yapılması demektir. Biraz daha açıklarsak dijital baskı son yıllarda geliştirilmesine hız verilen hassas dijital ortamların birden çok sağlayıcı desteğiyle dijital ortamda üretilerek her türlü malzeme yüzeylerine yazılma işini yapan alet , iş gücü sonucunda ortaya ürün çıkarma işine denir.

Dijital baskı modern bir sanattır. Teknoloji ile gelişen reklamcılık sektörünün bir alt birimi olarak ortaya çıkmıştır. Reklamcılığın, tanıtım, markalaşma aracı ve ihtiyaç sahiplerine duyurma gibi özelliklerine de sahiptir. Çeşitli markalar dijital baskı makineleri üreterek bu sektörde büyük bir pazara girmiştir. Seiko, Xaar, Konika,Spectra gibi baskı kafası tipleri vardır ve solvent bazlı boyalar ile baskı malzemesinin üzerine resim, yazı, logo gibi tanıtıcı bilgiler basılmaktadır. Genel kullanım alanları yol ve cephe tabelaları, firma afişleri, firma tabelaları,cam giydirmeleri,cephe kaplamaları gibidir.

Folyo baskı, arka yüzeyi yapışkanlı mat veya parlak kağıt üzerine solvent bazlı boya ile yapılan baskıdır. Sert bir zemine yapıştırılarak kullanılır. Zemin olarak plastik özlü polikarbon, pleksi,, dekota, alüminyum, kompozit panel, sac gibi sert malzemeler kullanılabilir.Dijital baskı yalnızca dış mekanda değil iç mekan da kullanılmak üzere de yapılabilir . İç mekan dijital baskı makinalarında kullanılan boyalar su bazlıdır. m2 fiyatları dış mekan baskıya göre daha yüksektir.

Vinil baskı (branda afiş): m²’si çeşitli gramajlarda olan branda üzerine yapılan dijital baskıdır. Kenarlarından açılan delikler veya yapılan sopalar aracılığı ile bağlanılarak sabitlenir.

Dijital Baskı Fiyatları

Adline Reklam Tabela ve Dijital Baskı Merkezi en uygun fiyatlar ile yanınızda. Bize ulaşmak için iletişime geçin.