Paslanmaz Kabartma Harf

Mekanlarınıza göre tasarlıyoruz. #PaslanmazKabartmaHarf

Whatsapp mesaj ile Fiyat al

Paslanmaz Kabartma Harf


Dirençli bir malzeme olan paslanmaz uzun ömürlü ve şık bir malzemedir. Renk tercihleri sarı ve gümüş gridir.Estetik görünümü sayesinde paslanmaz kabartma harf tabela , en çok tercih edilen kabartma harf sistemlerindendir. 304 kalite paslanmaz malzeme kabartma harf imalatı için en uygun üründür. Tüm dijital ortam çalışmaları tamamlandıktan sonra paslanmaz malzemenin kesim işlemi başlamış olur. Kesimin tamamlanmasından sonra yan yanakların dönme işlemine geçilir.Son aşama ise kabartma haline getirilmiş olan paslanmaz içine led döşeme işlemidir. Paslanmaz kabartma harf içerisine konulan ışık ayaklar sayesinde kabartma harf zeminden daha yüksekte tutulur ve içten aydınlatma sağlanmış olur.


Malzeme olarak değerli olan paslanmaz malzeme kabartma harf yapımında da kullanılır. Sert bir malzeme olan paslanmaz özel kesim sistemi olan lazerle kesilir. Ebat olarak çok küçük kesimlerde yapılabilir. Görüntüsünün aynalı olması sebebiyle çok şık bir reklam malzemesidir. Paslanmaz kabartma harf de alüminyum ve pleksi kabartma harfler gibi yanak dönülerek yapılır.Işıklı kabartmalarda direkt ve endirekt aydınlatmalı yapılan paslanmaz harfler diğerlerinde olduğu gibi siyah zeminlerde iyi sonuç vermez. Fileli kesimli pleksili paslanmaz kabartma harf çeşidi şıklık açısından en çok tercih edilen kabartma harf sistemi olup maliyet açısından bir çok outdoor reklamına göre pahalıdır.

Dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri malzemenin gerçekten 304 kalite paslanmaz olmasıdır. Piyasada kaplama ürünleri tercih eden firmalar vardır. Bu ürünlerin zamanla paslandığı görülür. Fiyat olarak da uygun olduğu için çıkarılan fiyatlar arasında uçurum olur. Diğer bir husus ise alüminyum kabartmada olduğu gibi yan bant dönme işçiliğidir. Lehim eritilerek yapılan işlemde sorun çıkmamasına karşı kaynak durumunda harfin ön yüzeyine potluk yapar. Paslanmazın sert malzeme olmasından dolayı 1 mm kalınlığında yapılması uygundur. Harf derinliği ışıklılardan minimum 7 cm olmalıdır. Montajda yine alüminyum gibi 10 mm foreks malzemeyi zemine döşeyip üzerine led döşenir.Üzerine harfler veya logo kapak gibi oturtulup yanlardan vidalanır. Harflerin ölçüsü büyük ise mutlaka silikon çekilmelidir. İmalatı çok kolay olmayan paslanmaz kabartma harflerin ortalama imalat süresi 4 ila 7 gün arasındadır. Daha komplike işlerde bu süre 2 haftaya kadar çıkar. Renk tonlarının da olduğu paslanmaz malzemenin desenli olanları da vardır. Desenli paslanmaz çok fazla bilinmemektedir ancak son derece şık bir üründür. Malzemenin efsafına göre plaka fiyatları değişkendir.