Led Tabela

Mekanlarınıza göre tasarlıyoruz. #LedTabela

Whatsapp mesaj ile Fiyat al

Led Tabela


Daha çok perakende sektöründe kullanılan reklam araçlarından olan kayan yazı olarak da bilinen grafik led ekran tabelalar çağdaş ve teknolojik reklam sistemlerindendir. Uzun ömürlü oluşu ve elektrik sarfiyatnın minimum düzeyde olması kayan yazı tabelaya olan talebin artışında ki en önemli sebeplerdendir. Led ekran tabela sistemlerinde firma reklamlarının yanı sıra animasyon eklentileride kullanılabilir. Ayrıca saat, tarih ve sıcaklığı göstermekte mümkündür. Sabit bir frekans ışık yayıyor olmasından dolayı gün ışığında rahatlıkla seçilebilir ve gözü yormaz.


Led Tabela Nedir ?

Grafik led tabelalar 32×16 cm ölçüsündeki panellerin yanyana ve alt alta getirilmesiyle oluşturulur. Bu ölçü doğrultusunda sağdan sola ve yukarıdan aşağıya tabela ölçüsüyle oynanabilir. Kayan yazı tabelalar modüler sisteme sahip olduğundan olası herhangi bir arıza oluşumunda kolaylıkla müdahale edilip arızanın giderilmesine olanak sağlar. Tabela üzerinde yer alacak yazı ve karakterler kullanıcının bilgisayarına yüklenecek bir programla istenilen sıklıkla güncellenip usb bellek yardımıyla led tabelaya aktarılabilir. Program üzerindeki yazı karakterlerinin fontu ve türü değiştirilebilir. Animasyonlar eklenip çıkarılabilir. Örneğin bir cafede kullanılan led ekranda kahve fincanı kullanılabilir. Sıcaklık , tarih ve saat gibi eklentilerde hedef kitlenin gayri ihtiyari dikkatini çeken unsurlardan olması sebebiyle led tabelalarda kullanımı yaygındır. Led ekranlar sudan ve olumsuz hava koşullarından etkilenmeyen özel bir yapıdadır. Hatta ledler su ile yıkanarak temizlenebilir.

Akan yazı yada yürüyen yazı olarak da bilinen kayan yazılar da kırmızı kayan yazı, beyaz kayan yazı, sarı kayan yazı, mavi kayan yazı, yeşil kayan yazı tabela olarak 5 renk seçeneği mevcuttur. Led tabela dış mekanda kullanıma uygundur. Kullanıcının bilgisayarına yüklenen özel bir programla tabelaya her türlü müdahale güncelleme yapılabilmektedir.Tabela üzerinde reklam metinlerinin dışında grafik çalışmalar, saat ve tarih de gösterilebilmektedir. Güncellemeler flash bellek yardımıyla yapılmaktadır. Program içerisinde ayarlamalar ve kontroller yapıldıktan sonra verileri flash belleğe aktararak led tabelaya ulaştırabilirsiniz. Usb’yi sokete yerleştirip ekranda ok. yazısını görene kadar beklemek yeterli olacaktır.Ayrıca tek renk kayan yazıya oranla daha profesyonel olan RGB led ekranlara da son dönemde ilgi büyüktür.