Tam Araç Giydirme

Şirketlerin şehirdeki temsilcilerini giydiriyoruz. #araçgiydirme

Whatsapp mesaj ile Fiyat al

Tam Araç Giydirme


Aracın tamamının cast folyo ile kaplanmasına tam araç kaplama adı verilmektedir. Tam kaplamada aracın kendi rengi tamamen kapatılır.Oluklu araçlarda kaplamanın sorunsuz tamamlanabilmesi için cast folyo kullanılmaktadır. Cast folyo normal folyoya göre daha elastiki bir özelliğe sahiptir ve hatalı yapıştırmada kısmı söküme olanak sağlayacak özelliğe sahip bir yapışkana sahiptir.


Kaplamanın yenilenmek istenmesi durumunda aracın boyasına herhangi bir zarar vermeden sökümüne olanak sağlar. Tam kaplama araç üzerine reklam giydirme yada renk değişimi için kullanılan bir yöntemdir.Tam araç kaplama dediğimiz bu sistemde baştan sona dikkat edilmesi ve temiz iş çıkarılması gerekir. Burada iki unsur dikkat çeker. Uygulaması yapılacak firmanın imajını öne çıkaracak bir çalışma dış mekanda insanların dikkatini çekecek renk ve resimler kullanılmalıdır. Renk ve imajlar doğru seçildi , firma imajı doğru bir şekilde anlatıldı ve sıra araç üzerinde ölçeklendirmeye geldi.

Ölçüler doğru bir şekilde alınıp tasarıma son hali verildikten sonra araç folyo baskı aşamasına geçilebilir. Aracın durumuna göre doğru marka folyo malzemesi seçilir. Kullanılacak folyonun eni araç üzerinde ek baskının kontrol altında olması için önemlidir. Tasarımda folyonun ek yerleride bellidir ve eklerin çok fazla göz önünde olmaması daha uygun olacaktır. Bu sebeple ebatlamaları da doğru yapmak gerekmektedir. Baskı çözünürlüğü tasarım aşamasından baskının makinadan çıkışı kadar önemli bir konudur. Yapılacak baskıda görsel çözünürlüklerin iyi olması gerekir. Baskıyı yapacak makinalarda doğru seçilmelidir. Günümüzde iç mekan kalitesinde dış mekan baskı çıktısı alabilen dijital baskı makinalarının kullanımı yaygındır. Son teknolojide kısaca UV olarak bilinen Ultra Viole baskı sistemi de göz doldurmaktadır.